Dorost – pohár

Může jít o obrázek standing , outdoors a text that says 'SK HOKEJBALOVÁ ARÉNA JEŽKÁRNA HERMANUV MESTEC SK 30 1.CZ'Nedělní pohárová utkání dorostu se odehrála v Heřmanově Městci. S ohledem na marodku dorostenecké družiny, bylo již v průběhu týdne jisté, že do Hěřmanova Městce nevyrazíme v kompletní sestavě.

Na úvod nás čekal zápas proti celku TJ Sršni Svitavy. V stup do zápasu byl velice podařený. Podařilo se dostat soupeře pod souvislý tlak, z čehož těžil v  čase 3:54 Ondřej Havlásek, když dostal krásnou přihrávku do náběhu od svého bratra Jakuba Havláska a skóroval. Do druhé půle se však Sršni oklepali a srovnali hru. Odměnou jim za to bylo v deváté minutě druhého poločasu vyrovnání na 1:1. Svitavské hráče to motivovalo k závěrečnému tlaku a téměř nás nepustili do hry. Oporou nám však byl pohotový František Nevřivý, který hájil naši bránu a soupeři již žádný gól nepovolil.  O Vítězství nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení 4 na4 a tak se šlo do samostatných nájezdů. I v této dovednosti byl  boj velice nerozhodný. Nájezdy zahajovali svitavští a hned na úvod svůj pokus proměnili. Naopak náš první pokus byl neúspěšný a to vneslo na střídačku menší nervozitu. V druhé sérii  se karta otočila. Po vychytaném  a následně vstřeleném nájezdu se šlo do rozhodující série za stavu 1:1. To už se podařilo skórovat oběma celkům a tak se šlo další fáze, kdy už byla rozhodující každá série. Atmosféra houstla a stav byl po každé  sérii nerozhodný. Ve čtvrté sérii byli úspěšnější hráči, v  páté a šesté brankáři. Rozhodující byla až ta sedmá, v té proměnil svůj nájezd Michal Kycl a soupeři se již nepodařilo skórovat.

Po půlhodinové přestávce nás čekal zápas proti domácím ježkům. Již od prvních momentů bylo jasné že nás čeká naprosto odlišný zápas. Ježci dominovali ve všech dovednostech. Na našich borcích se projevila únava z úvodního duelu a tak vysoká prohra 1:10 vypovídá o jasném scénáři zápasu. Jediným střelcem Eagles Brno byl Jiří Šmarda. Když v úniku 2na1 dostal krásnou přihrávku od Filipa Foršta, octnul se sám před domácím brankářem a neomylně vymetl roh brány.

Konečné výsledky :  TJ Sršni Svitavy 1:2 SN Eagles Brno (Havlásek o., Kycl M.)  Nájezdy  1) 1:0  2) 1:1 (Šmarda)                                                3)2:2 (Havlásek O.) 4) 3:3 (Šmarda ) 5) 3:3 6) 3:3 7) 3:4 (Kycl M.)

Eagles Brno 1 : 10 SK Ježci Heřmanuv Městec (Šmarda)