Starší žáci zakončili sezonu v Letohradu

V sobotu 13.6.2020 se družstvo starších žáků vydalo na turnaj v Letohradu. Turnaje se včetně nás zúčastnily čtyři týmy (  SK Hokejbal Letohrad, HBC Autosklo H.A.K. Pardubice, Hokejbal Sršni Svitavy a Eagles Brno). Hrálo se systémem každý s každým a tak na všechny týmy čekala porce tří zápasů 2 x 10 minut.

SESTAVA : B – František Nevrivý,Dušan Pavlásek O – Filip Foršt(A), Sabina Obořilová, Jiří Kozelský, Jiří Šmarda, Jakub Havlásek  Ú – Michal Kycl, Ondřej Kycl, Jan Svoboda, Patrik Navrátil (C), Ondřej Havlásek, Petr Baláž, Stanislav Lošťák, Matěj Šotlík, Václav Nevřivý

Trenéři: Marek Kadleček, Jiří Šmarda Vedoucí družstva : Zdeněk Havlásek

Prvním soupeřem byl tým HBC Autosklo Pardubice. Stejně jako další dva celky byl pro nás tento tým velkou neznámou. A to z důvodu, že naši soupeři patří do regionu Čechy Východ.  Do  zápasu jsme vstoupili trošku nesměle, i tak se od začátku hrála velice pohledná hra a oba strážci v bráně měli spoustu práce. První poločas skončil nerozhodně, což zvyšovalo napětí zápasu. V průběhu druhé desetiminutovky se konečně podařilo prolomit soupeřovy hradby a skórovat. Tento moment byl pro zápas zlomový, přinesl klid do naší hry a soupeři se už na tento gól nepodařilo odpovědět. Zápas tak skončil 1:0 a nás hřál pocit z první výhry.

Druhý soupeř byl domácí  tým SK Hokejbal Letohrad. Navnaděný první výhrou, vstoupil náš celek do zápasu s menším respektem vůči soupeři než v úvodním zápasu. A tak již v druhé minutě měl náš početný fanklub, složený převážně z rodičů hráčů, důvod k oslavě prvního gólu. Do konce první části se měnilo skóre ještě třikrát na konečných 3:1 pro Eagles Brno. Druhá část už nebyla tak bohatá na góly, ale z pohledu fanouška hokejbalu bylo na co koukat. Skóre už se měnilo pouze jednou na konečných 4:1. A i druhý zápas pro nás skončil výhrou.

Třetím soupeřem byl tým Hokejbal Sršni Svitavy. Svitavská parta stejně tak jako ta naše vstupovala do zápasu s bilancí dvou výher bez porážky. Tento souboj se tak stal neoficiálním zápasem o zlato. Respekt obou týmů byl znát pouze v úvodních minutách. Hrála se poměrně svižná hra se spoustou pěkných akcí. V průběhu první půle začal náš celek získávat mírnou převahu, což vedlo k častému vylučování na straně svitavských Sršňů. A tak bylo otázkou, kdy náš tým tuto převahu využije a vstřelí gól. Povedlo se to ještě v první desetiminutovce. První poločas skončil 1:0 v náš prospěch. Toto hubené skóre udělalo z vypjatého duelu  ještě větší drama. Druhá část byla podstatně pestřejší na proměněné šance. Přihlížející diváci měli možnost zhlédnout hned čtyři krásné akce, kdy skončil míček za zády brankáře. Z toho třikrát se radovalo družstvo z Brna a jednou ze Svitav. Zápas tak skončil třetí výhrou v poměru 4:1.

Všem hráčům patří velké DÍKY za předvedenou hru. Tento turnaj byl malou náplastí, za skvěle rozehranou sezonu 2019/2020, kterou přerušila pandemie Covid-19. Tým starších žáků Eagles Brno v této sezóně mířil na nejvyšší umístění v přeboru Morava sever Morava jih a měl téměř jistou účast na závěrečném turnaji MČR starších žáků. Všem DĚKUJEME a přejeme hodně úspěchů v dorostu.