Starší žáci Eagles Brno urvali s Martinem tři body

Starší žáci sobotu 9.11.2019 odehráli své dvě poslední utkání z podzimní části přeboru jižní a severní Moravy. Do Brna zavítal soupeř ze Slovenského Martina. Při pohledu na tabulku přeboru bylo zřejmé, že nás čeká těžký soupeř. Tým HBK Medokýš Martin přijel do Brna s bilancí osm výher z osmi odehraných zápasů se skórem 94 :09.

Hned 1.zápas naplnil prognózy kvalit slovenského celku, ale i domácích Orlů. Od začátku se hrálo v obrovském tempu a brankáři na obou stranách měli spoustu práce. V čase 5:40 fauloval brněnský Staněk Filip a vykoledoval si dvouminutový trest, který dvanáct vteřin před vypršením potrestal nejlepší střelec ligy Matěj Zajac. Brněnští borci ale nesložily zbraně a dál pokračovali ve své urputné hře. Odměnou jim bylo v čase 9:54 vyrovnání na 1:1. Za Brno se prosadil Patrik Navrátil, který tak potvrdil pověst nejlepšího střelce domácího celku. Podobně jak v první třetině, i ve druhé se hrála vyrovnaná hra. Skóre se opět měnilo nejprve na straně hostů a domácí dotahovali . Do třetí třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2.  A tady se lámal chleba. Hosté na nic nečekali a v čase 31:23 šli do vedení. Získali tak herní pohodu a dotáhli zápas do konečného stavu 2:5. To že byl zápas vyrovnaný a plný šancí, dokazuje i statistika střel na bránu. Zde se počítadlo zastavilo na hodnotách 39:38.

statistika zápasu

Druhý zápas byl opět velice vyrovnaný, tentokrát byl ale průběh opačný. Čtyři sekundy před závěrečnou sirénou první třetiny, se po urputném boji na pomezí brankoviště prosadil brněnský Patrik Navrátil. Radost z vedení ale netrvala dlouho. Hned po pětadvaceti vteřinách druhé třetiny vystřelil na bránu Matěj Zajac.Tuto zdánlivě jednoduchou střelu brankář podcenil a propadla za jeho záda. V druhé třetině už žádný gól nepadl a tak se i tentokrát do třetí třetiny šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Radost z navýšení měli brněnští když se dnes již po čtvrté prosadil Patrik Navrátil. Tento stav trval v průběhu třetího dějství a ještě minutu před závěrečnou sirénou vše nasvědčovalo tomu, že tři body zůstanou v Brně a slovenský celek tak ochutná první porážku sezony. V čase 44:04 všem brněnským fanouškům zatrnulo, když Michal Franek využil zmatku před bránou a zasunul míček skulinkou u tyče, která vznikla při lehkém posunutí brány, ta vznikla z urputných bojů sváděných ve skrumáži okolo brány. Tento moment jako by nastartoval domácí hráče, kteří už do konce soupeři nepůjčili míček a zahnali ho na jeho třetinu. Odměnou za tento závěrečný tlak, byl gól vstřelený 2 vteřiny před vypršením základní části. Spasitelem se tentokrát stal Filip Foršt, když na modré stáhl rukou letící míček, udělal jednoduchou kličku a přes skrumáž hráčů trefil přesně pravý růžek brány. Oba celky si tak zaslouženě připíší tři body do tabulky.