Muži Eagles vs Suomen M.K.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé a basketball court

Eagles – SMK 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Vlhkost vzduchu byla opět zrádná jako při minulém kláni BHL a kluzký povrch vyhlížel své oběti, kterých bylo požehnaně na obou stranách. Celky se první tři minuty rozehřívaly, posléze začalo docházet k větším brankovým příležitostem. Domácímu Červinkovi utekl míček z lopaty, když zkoušel blafák poté, co prošel před Skýbu. Pak měli chvíli nápor Suomen, jež se gólově nemohli prosadit. Zejména Galatík si ve znamenité šanci dvakrát vylámal zuby na gólmanovi Čuprovi.

Orli ale tlak vydrželi a následně svůj útočný výlet zakončili brankou. Čejka vyslal do samostatného nájezdu Červinku a ten své možnosti příkladně využil – 1:0. Hráči ve žlutém po gólu ožili, do přestávky svého soupeře tlačili a lépe se pohybovali. Ovšem Čejka a kapitán Šmarda své obrovské šance neproměnili, a tak se odcházelo do kabin za hubeného vedení Eagles.

Ve čtvrté minutě prostřední periody se skóre zápasu srovnalo. Tentokrát zaspala pro změnu obrana domácích a Vojáček měl při úniku moře času, aby nadvakrát propasíroval míček za Čuprova záda – 1:1. Celkově byli v této periodě střelecky aktivnější Orli, kteří měli i lehkou herní převahu. Ale v ošemetných situacích byl Skýba vždy na svém místě. Nevyzrál na něj zejména Brunner, který hned dvakrát proti němu uháněl tváří v tvář. Namísto toho Hadi dovršili obrat gólem do šatny. Vojáček po dobré práci u hrazení vybídl žabkou Slunéčka, jenž vyčkával na vzdálenějším kruhu a ranou z první prostřelil žlutého brankáře mezi betony – 1:2.

V poslední třetině se z gólmanů o trochu více zapotil opět Skýba, krom toho byli Eagles na dnešek bezesporu více namotivováni kvůli jejich bezbodovému kontu. Nejnebezpečněji se jevil Červinka, který se třikrát ocitl velmi blízko vyrovnání. Ze zelených dokázal výrazněji zahrozit například Zvara, jenž ze strany běžel sám na Čupra. V závěru ještě Orli zkusili power-play, ve které uvěznili svého soka v jeho obranném pásmu. Ale zápas, v němž nakonec nepadlo žádné vyloučení, do nájezdů neposlali. SMK tak bere všechny tři body a znovu atakuje čelo tabulky.

Branky a nahrávky: 8. Červinka (Čejka) – 16. Vojáček (Zouhar), 24. Slunéčko (Vojáček).

Utkání zhodnotil kapitán hostí Jan Zouhar, který dnes poprvé o tomto podzimu naskočil po zranění do hry. „Dnes jsme nastoupili v jiné sestavě než v předchozích zápasech. Dost nás zaskočila vlhkost vzduchu, která se podepsala na povrchu hřiště, protože to celkem klouzalo a občas to připomínalo hru na ledě bez bruslí. Bylo poznat, že Eagles s tím mají více zkušeností a kolikrát nás i přehrávali. Myslím si, že jdou dobrým směrem, což je jedině dobře. Nicméně hraje se na góly a my jsme dnes měli více štěstí.“